ON-LINE poradna
PREVAPIS Junior

Propolis E.P.I.D. v šumivých tabletéch – novinka, která uleví!

7.3.2016
Chřipka a chřipkovitá onemocnění (nemoci z nachlazení) se řadí mezi virové záněty horních dýchacích cest. Patří mezi nejčastější vzdušné (kapénkové) nákazy. Přestože původci těchto infekcí se liší (u chřipky je to virus chřipky, u nemocí z nachlazení řada různých virů, např. adenoviry, rhinoviry), je většina příznaků těchto onemocnění společná (např. kašel, bolest v krku). Přes probíhající výzkum v oblasti antivirotik je základem léčby u obou typů onemocnění symptomatická terapie spojená se snahou posílit imunitu. Protože se tyto choroby zpravidla projevují několika symptomy současně, využívají se s výhodou kombinované přípravky, které ovlivní postižený organismus komplexně.

 

BEZ DOBRÉ NORMÁLNÍ IMUNITY SE ORGANISMUS NEUBRÁNÍ
Příkladem je komplexní účinek šumivých tablet, které obsahují nealergenní propolis E.P.I.D.®, enzym serapeptázu, N-acetylcystein, šípek, harpagovník a vitamin C. Jejich komplexní účinky jsou doloženy moderním farmaceutickým výzkumem.

Propolis je včelí produkt s antimikrobiálním působením, jímž včely chrání své prostředí před vstupem infekce. V nedávné době bylo prokázáno, že propolis má kromě antimikrobiálního1 účinku řadu dalších, pro člověka prospěšných účinků, např. protivirový, antimykotický, protizánětlivý, antioxidační, imunodulační. Tyto účinky propolisu souvisejí především s obsahem flvonoidů. Pro zajištění bezpečnosti propolisu je důležité, aby byl zbaven potenciálně alergizujících složek, např. pylových zrn či esterů kyseliny kávové. Výrobce propolisu E.P.I.D. (Specchaisol) k tomu používá patentovaný postup, jímž se odstraňují alergizující složky a vosky, přičemž obsah flvonoidů, které tvoří aktivní složku propolisu, je standardizován. Šípek – plod šípkové růže (Rosa canina) obsahuje vysoký podíl vitaminu C, jehož potřeba při akutních infekčních onemocněních stoupá. Vitamin C má antioxidační a protizánětlivý účinek, je významný pro posílení imunity; používá se v prevenci a léčbě infekcí respiračního traktu. Šípek obsahuje ještě další vitaminy , např. riboflvin, potřebný pro dobrý stav sliznic. Serapeptáza je proteolytický enzym produkovaný enterobakterií rodu Serratia. U pacientů se zánětem dýchacích cest zřeďuje hlen a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Dále má tento enzym protizánětlivé, analgetické a antiedematózní účinky, usnadňuje regeneraci sliznic postižených zánětem. Při souběžném podávání antibiotik serapeptáza zvyšuje účinnost léčby tím, že působí proti mikrobiálnímu biofimu a ulehčuje tak průnik antibiotika k mikrobům. N-acetylcystein je mukolytikum, které zřeďuje hlen, jehož zvýšená produkce je spojena se záněty dýchacích cest, a usnadňuje tím jeho vykašlávání.

Dále má N-acetylcystein i roli antioxidační – slouží především jako prekurzor pro tvorbu významného antioxidantu glutathionu i jako stimulátor enzymů vedoucích k regeneraci glutathionu. To má význam při neutralizaci oxidačního stresu, jenž doprovází zánětlivá onemocnění; N-acetylcystein tím přispívá i ke zlepšení funkce imunity. Extrakt z kořene harpagovníku ležatého (Harpagophytum procumbens) má protizánětlivý a analgetický účinek. Své využití má hlavně u zánětlivých onemocnění kloubů a parainfekčních artralgií (bolestí kloubů), které často doprovázejí chřipku a nemoci z nachlazení.

ZÁVĚR
Nealergenní propolis E.P.I.D.®, enzym serapeptáza, N-acetylcystein, šípek, harpagovník a vitamin C reprezentují v šumivých tabletách synergický účinek, zaměřený především na podporu normální imunity, která je pro správné fungování organismu obrovsky důležitá a dokáže pomoci například v době zvýšeného výskytu chřipky a onemocnění z nachlazení.